Відбулося Розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

[ad_1]

Відбулося Розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Під керівництвом голови Офісу Президента України відбулося розширене засідання, під час якого відбулося пряме спілкування з представниками територіальних громад різних регіонів нашої країни, першою з яких була Херсонська область.

Андрій Єрмак наголосив на тому, що представники влади на всіх рівнях мають почати систематично та спільно працювати для досягнення загального результату, оскільки Україна веде війну, розпочату Росією, і впевнено йде до перемоги.

«Зараз наші оборонні сили визволяють територію України від окупантів, що призводить нас до перемоги. Однак ми також повинні забезпечити нормалізацію життя в регіонах, де це можливо, і це має відбуватися вже зараз, без очікування завершення війни», — зазначив він.

Відбулося Розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України., фото-1

Виконавчий секретар Президії Конгресу та заступник керівника Офісу Президента, Олексій Кулеба, був модератором події, яка відбулася у новому форматі, що передбачав безпосереднє спілкування між членами Президії, представниками центральних органів різних гілок влади, військових адміністрацій та представниками громад Херсонщини, які постраждали від російської агресії та підриву російськими військовими Каховської ГЕС.

Голова Президії Конгресу запропонував надати першочергову увагу питанням стосовно екологічної ситуації та відновлення систем водопостачання на території Херсонщини, включаючи прискорення буріння нових свердловин та ремонт і будівництво водогонів. Також було висловлено обласну необхідність відновлення житла та соціальної інфраструктури, зокрема враховуючи наближення зими.

Андрій Єрмак наголосив на важливості рішення цих питань спільно, з врахуванням допомоги держави та належної організації процесу місцевою владою, однак без будь-якої форми корупції. Він також підкреслив, що в Україні продовжується війна, і потрібно робити все можливе для надання допомоги постраждалим.

На засіданні також брали участь фермери та аграрії з Херсонської області. Олексій Кулеба вказав на важливість відновлення економіки регіону та підтримки місцевого бізнесу. Тому було обговорено питання надання доступних кредитів та полегшених кредитних умов для деокупованих територій, а також пільгового кредитування сільськогосподарських підприємств. Підприємці також висловили інтерес до відновлення Інгулецької зрошувальної системи.

Відбулося Розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України., фото-2

Голова Верховної Ради України, Руслан Стефанчук, відзначив, що на сьогоднішній день Південний регіон України, особливо Херсонщина, має стратегічне значення не лише як форпост у стримуванні окупаційних військ Росії, але і як важлива складова у соціальній, економічній, екологічній та культурній сферах життя всіх громадян України.

За його словами, наразі головними завданнями є захист жителів цих територій, відновлення нормальних умов існування в звільнених районах Херсонщини, гуманітарне розмінування, підтримка бізнесу, який продовжує функціонувати незважаючи на всі труднощі.

Прем’єр-міністр України, Денис Шмигаль, підкреслив, що такий формат засідань Президії Конгресу є дуже практичним і корисним.

Наразі триває робота з обстеження саперами постраждалих територій та ліквідації мін і інших вибухонебезпечних предметів, які потрапили внаслідок затоплення. Також поліція забезпечує збереження правопорядку, а патрульні здійснюють контроль, щоб уникнути плямування та інших злочинів.

Міністр внутрішніх справ України та керівник робіт із ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС, Ігор Клименко, відзначив, що після підриву дамби російськими військовими, органи МВС зуміли забезпечити постачання питної води та надання продуктів харчування та інших необхідних ресурсів у постраждалі райони.

Відбулося Розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України., фото-3

Представники відомостей, за словами Ігора Клименка, регулярно виконували місії з метою виявлення незаконного вилову риби та раків, які сприяли попередженню погіршення санітарної ситуації. Ігор Клименко також повідомив, що завдяки спільним зусиллям Офісу Президента, Уряду та місцевої влади було успішно завершено перший етап ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС.

Водночас Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України разом із науковцями активно працює над збереженням дна Каховського водосховища. У цьому контексті співробітники національних парків провели посіви площі у розмірі 3500 гектарів конюшиною.

За словами Руслана Стрільця, міністра з питань захисту довкілля та природних ресурсів, Україна втратила 70% об’єму води з Каховського водосховища, а загальні збитки оцінено в понад 146 мільярдів гривень. За оцінками експертів місії ООН, збитки становлять 12 мільярдів доларів США.

Також було надано інформацію, що до кінця вересня Програма ООН з довкілля представить програму, яка стане складовою реалізації Формули миру Президента України. Ця програма передбачатиме проведення розмінування територій, очищення від твердих відходів, відновлення гідрологічного режиму та охорони рослинного і тваринного світу.

На засіданні також було виступлено начальником обласної військової адміністрації, Олександром Прокудіним, який розповів про загальну ситуацію на Херсонщині. Внаслідок підтоплень було зруйновано або пошкоджено понад 3200 об’єктів. Надано допомогу понад 13,5 тисячам жителів Херсонщини на суму понад 60 мільйонів гривень. Також було організовано допомогу від міжнародних організацій.

Додатково, було обговорено питання забезпечення вчителів ноутбуками та дітей необхідними гаджетами для проведення навчання у форматі онлайн.

В установі для внутрішньо переміщених осіб з Херсонщини, що розташована в Одесі, також активно працюють над допомогою в трудовій адаптації переселенців з Херсонської області.

За словами віцепрем’єр-міністра та міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Ірини Верещук, вакансії на Херсонщині є, проте важливо вести активну роботу з інформування населення про їхню наявність.

Відбулося Розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України., фото-4

Однією з особливостей цього розширеного засідання Президії Конгресу була участь громад Херсонщини у онлайн режимі та можливість діалогу у форматі «питання-відповідь».

Під час онлайн-включення з села Посад-Покровське Херсонської області голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, Мустафа-Масі Найєм, поділився інформацією щодо стану реалізації пілотного проекту комплексного відновлення в цьому населеному пункті. За його словами, вже розроблено мастер-план для всього села, і до кінця року планується завершити будівельні роботи з левової частини будинків. Роботи щодо соціальної інфраструктури буде завершено наступного року.

Також учасників засідання було інформовано про стан реалізації проекту «Пліч-о-пліч» Президента України з відновлення об’єктів житлової та соціальної інфраструктури на території громад Херсонської області.

Мешканці громад також порушили інші питання, зокрема, потребу в додатковій комунальній техніці, більшій кількості працівників для ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з підривом греблі Каховської ГЕС, необхідність залучення додаткових підрозділів для розмінування території області та надання додаткової спецтехніки, а також законодавчого врегулювання проблеми надання спеціального статусу для осіб, які беруть участь у ліквідації наслідків збройної агресії РФ.

Обговорювалася готовність об’єктів теплопостачання, відновлення водо- та газопостачання в деокупованих громадах Херсонщини. Також продовжується робота з буріння артезіанських свердловин на території Херсонської області, вже визначено 50 місць для цього.

Особлива увага приділялася стану забезпечення захисту об’єктів критичної енергетичної інфраструктури на території області перед настанням осінньо-зимового періоду.

Андрій Єрмак підкреслив, що подібний формат засідань буде продовжено, а головна мета — прямо почути голос громад та українських громадян. Також планується залучити іноземних дипломатів з країн, які співпрацюють з регіонами.

«Всі наші рішення мають сприяти поверненню життя в усіх наших регіонах до абсолютної нормальності. Щоб люди, які виїхали, також бачили, чули і були включені до прийняття рішень», — підкреслив він.

За результатами засідання було визначено необхідність залучення до майбутніх заходів розширеного формату іноземних дипломатів з країн, які співпрацюють з регіонами України.

Наприкінці засідання було затверджено графік роботи Конгресу до кінця 2023 року. Виконавчий секретар Президії Конгресу, заступник керівника Офісу Президента, Олексій Кулеба, повідомив, що розроблений графік проведення засідань членів Конгресу.

[ad_2]

Источник: 0362.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *