Названо деталі передачі Україні німецьких танків

[ad_1]

Фото з Вікіпедії.

Фото з Вікіпедії.

Сьогодні німецький уряд нарешті ухвалив рішення про надання Збройним силам України бойових танків Leopard-2, а також дозволив країнам-партнерам теж передавати танки цих моделей.

Українське видання «Українська правда» підсумувало усі основні деталі цієї угоди.

«Що наразі відомо про передачу, та які основні характеристики цього танку?

  • Передати Leopard 2 висловили готовність 12 країн (Польща, Німеччина, Португалія, Іспанія, Норвегія, Фінляндія, Нідерланди, Канада та інші). Найближчим часом для ЗСУ коаліція планує сформувати 2 повноцінні танкові батальйони (80 бойових машин);
  • Не всі країни мають у своєму розпорядженні найсучасніші модифікації Leopard 2, тому можна говорити, що ЗСУ отримають модифікації трьох типів — A4, A5 та A6 (саме цей варіант передасть, зокрема, сама Німеччина).
  • Танк оснащений 120-мм гладкоствольною гарматою, довжина гармати — 44 калібри, скорострільність — 10-12 пострілів на хвилину;
  • Модифікація A4 є найпоширенішою в Європі. Серійно вироблялась у 1985-1992 роках. Незважаючи на те, що це найстаріша версія, яку можуть передати України, танки цієї модифікації й тепловізори, й цифрову систему управління вогнем.
  • Версія А5 з’явилась у 1995 році. У ній були усунені основні недоліки та запроваджені удосконалення попередньої модифікації: з’явилося додаткове бронювання башти, інтегровані нова система управління вогнем, заміна гідравлічних приводів на електричні, введена командирська панорама. Втім, більшою стала й вага машини — з 55 тонн (у версії А4) до 62,5 тонн.
  • Модифікація А6, яку обіцяє безпосередньо Німеччина, з’явилась у 2001 році. Від А5 відрізняється вогневою міццю і покращеною точністю ведення вогню, завдяки установці гармати Rh-120 з подовженим стволом у 55 калібрів. Оснащений також кулеметами MG3 калібру 7,62 мм, один з яких може бути використаний як зенітна зброя. У паливних баках є спеціальний наповнювач, який не дає вибухнути при пошкодженні, є система попередження про лазерне опромінення та посилений протимінний захист під шасі.
  • Екіпаж складається з 4 людей: командир, навідник, заряджаючий і водій.

Застосовувався під час бойових дій в Афганістані. Після цього був оснащений додатовим захистом днища. Після Афганістану машини такого типу застосовувались під час бойових дій у Сирії».

Також зазначається, що за оцінками міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, перші танки нададуть Україні через три місяці.

[ad_2]

Источник: 0362.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *