Інвестиційний клімат в Україні

Інвестиційний клімат в Україні на початку 2022 р. не був дуже позитивним, тому що у країні склалася напружена ситуація. Для Заходу, конфлікт, який тривалий час відбувається в Україні, є головним фактором впливу на інвестиції. Саме нестабільність заважає розвитку будь-яких бізнесів в Україні. В Англії, США, інших західних країнах повідомиляють про тяжку атмосферу в Україні.

Це означає, що негативна думка з’являється про Україну а ризик збільшується. Багато інвесторів не хочуть співпрацювати з Україною. Хоча бажаючих ще минулого року було чимало. Поки що всі приватні інвестори просто бояться ризику.

Хоча в країні склалася напружена атмосфера, і інвестори не наважуються працювати з Україною, головний інвестор Sportbank та засновник першого в країні профільного інвестиційного фонду «N1» Никита Ізмайлов, шукає рішення та намагається хоч якось покращити ситуацію. N1 працює над кількома угодами про входження капіталу до наших українських компаній та залучення боргових зобов’язань. Багато локальних українських компаній працюють на вкладах лише місцевих інвесторів, але нових ресурсів катастрофічно недостатньо країни.

Спортбанк та Фонд N1

Никита Ізмайлов вступив до Української академії банків, адже йому подобалися цифри та гроші. Потім працював фінансистом, економістом та бухгалтером. Він розпочав свою професійну кар’єру з малих бізнес-проектів, саме як фінансист. Також був період роботи у Паріматч. І вже потім з’явився спортивний банк, який запустив Никита разом із напарником.

Проекти мають бути системними, це насамперед, а для інвесторів – самоідентифікація. Тому з’явилася компанія N1, спочатку керуюча компанія деяких проектів, потім головний менеджер. Саме тоді управління стало фондом ресурсів, готовим інвестувати. N1 – не лише інвестиційна компанія.

Фонд контролює та дає цінності компаніям, яких взяли на борт. Тобто N1 приймає інвестиції паралельно з управлінням.

Компанія N1 завжди шукає партнерські проекти, планує їх розширювати. Минулого року переглянули близько 70 проектів, з яких профінансували лише 2 стартапи. Системні перегляди стартапів стартували минулого року. Пошук та спілкування не припиняється. Багато хто пропонує хорошу ідею, але у них немає VMP. Таким чином, подібні проекти не фінансуються. Але якщо проект подобається, то його проробляють, а потім приймають рішення про інвестування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *